Resultat Arkiv - Klampenborg Galopbane
2010
17.04 - Åbningsløb & Stratford-On-Avon Ærespræmie
24.04 - Forårs Pokalen
01.05 - Dansk Jockey Club Cup (L) & Klampenborg Store Sprint
08.05 - Goffs 1000 Guineas Trial & Irish Rover 2000 Guineas Trial
24.05 - Mowerinaløb & Seaside Navigation Dansk 2000 Guineas
30.05 - Zwicky 2-års Premieren
04.06 - Varming Catering & Support Derby Trial Stakes
12.06 - Ernst & Young Dansk Breeders' Cup
27.06 - J. Lauritzen Dansk Derby
10.07 - Gentofte Kommunes Ærespræmie
17.07 - Københavns Store Handicap
01.08 - Scandinavian Open Championship (Gr.3)
14.08 - KHEFs Racing Bowl & Fabellaløb (Oaks Trial)
2009 2008
18.04 - Renewagy Åbningsløb 11.04 - DanToto Åbningsløb
25.04 - Forårs Pokalen 18.04 - St. Bededags Pokalen
03.05 - Messehallen Elektriske AS Dansk Jockey Club Cup (L) 25.04 - Stratford-Upon-Avon Ærespræmie
09.05 - Irish Day - Guineas Trials 02.05 - Dansk Jockey Club Cup (L)
16.05 - J Lauritzen Jubilæums Cup 10.05 - Goffs Klampenborg Store Sprint
21.05 - Capinordic Mowerinaløb & Capinordic 2000 Guineas 17.05 - Stutteri Hjortebos Ærespræmie
31.05 - Ernst & Young Dansk Breeders' Cup 25.05 - Dansk 1000 Guineas & Dansk 2000 Guineas
05.06 - Varming Catering & Support Derby Trial Stakes 31.05 - Ernst & Young Dansk Breeders' Cup
13.06 - KHEFs Grand Prix Serie Finale 05.06 - Grundlovsløb
28.06 - COLEXON Energy Dansk Derby 14.06 - Derby Trial Stakes
11.07 - Klampenborg Classic 29.06 - Dexia Dansk Derby
18.07 - Københavns Store Handicap 12.07 - FRBC Copenhagen Grand Handicap
02.08 - Scandinavian Open Championship (Gr.3) 19.07 - Klampenborg Classic
15.08 - KHEF's Racing Bowl & Fabellaløb 03.08 - Capinordic Bank Scandinavian Open Championship (Gr.3)
25.08 - Margrethe Trocks Ærespræmie 09.08 - Margrethe Trocks Ærespræmie
06.09 - Dansk Oaks & Dansk Galops Auktionsløb 16.08 - KHEF's Racing Bowl
20.09 - Capinordic Royal Grand Prix & Capinordic Dansk Kriterium 23.08 - Fabellaløb
26.09 - Dansk St. Leger 07.09 - Capinordic Dansk Oaks & Capinordic Auktionsløb
10.10 - Henrik Leth Sprinten 21.09 - Dansk Kriterium & Skandinavisk Grand Prix
17.10 - Vinterfavoritternes Ærespræmie 27.09 - Dansk St. Leger og Top Tyve Finalen
24.10 - Sceptre Stakes 11.10 - Holger Danske Cup
31.10 - Basnæsløb 18.10 - Seeland Vinterfavoritternes Ærespræmie
25.10 - Bodfari Street Sceptre Stakes
01.11 - Basnæsløb
2007 2006
14.04 - Marienlund Åbningsløb 22.04 - Klampenborg Åbningsløb
21.04 - Stuart Little Handicap 29.04 - Dansk Jockey Club Cup (L)
28.04 - Dansk Jockey Club Cup (L) 07.05 - Breeders' & Guineas Trials
04.05 - 1000 & 2000 Guineas Trial 13.05 - Stutteri Hjortebos Hoppeløb
12.05 - Breeders' Cup Trial 20.05 - Mowerinaløb & Dansk 2000 Guineas
19.05 - Mowerinaløb & Dansk 2000 Guineas 28.05 - Ernst & Young Dansk Breeders Cup
27.05 - Ernst & Young Dansk Breeders' Cup 10.06 - Derby Trial Stakes & Grand Prix Finalen
09.06 - Derby Trial Stakes 17.06 - Stratford-On-Avon Ærespræmie
16.06 - HKH Prinsesse Benediktes Ærespræmie 25.06 - Brogaarden Dansk Derby
24.06 - Dexia Dansk Derby 08.07 - Københavns Store Handicap
14.07 - Summer Cup 15.07 - Summer Cup
21.07 - Københavns Store Handicap 22.07 - KHEF's Racing Bowl
05.08 - Scandinavian Open Championship (Gr.3) 06.08 - Scandinavian Open Championship (Gr.3)
19.08 - Racing Bowl & Klampenborg Classic 12.08 - Fabella Løb
02.09 - Dansk Oaks & Dansk Galops Auktionsløb 19.08 - Klampenborg Classic
08.09 - Holger Danske Cup 03.09 - Tølbøll Agentur Dansk Oaks & Dansk Kriterium
22.09 - Dansk Kriterium & Skandinavisk Grand Prix 16.09 - Dansk St. Leger & Skandinavisk Grand Prix
29.09 - Dansk St. Leger & Klampenborg Store Sprint 23.09 - Klampenborg Store Sprint
05.10 - Vinterfavoritternes Ærespræmie & Sceptre Stakes 30.09 - Dansk Galops Auktionsløb
13.10 - Top Tyve Finalen 06.10 - Blue Mary Sceptre Stakes
27.10 - Basnæsløb 14.10 - Vinterfavoritternes Ærespræmie
03.11 - Jägersro Handicap 28.10 - Basnæsløb
04.11 - Sæsonfinale
2005 2004
16.04 - Marienlund Åbningsløb 17.04 - Equihelp Trio/LördagsKomb Åbningsløb
23.04 - Valley Chapel Løb 24.04 - Dansk Jockey Club Cup (L)
30.04 - Dansk Jockey Club Cup (L) 01.05 - Stutteri Hjortebos Hoppeløb
07.05 - Classic & Breeders' Cup Trials 08.05 - Classic & Breeders Cup Trials
14.05 - Stutteri Hjortebos Hoppeløb 20.05 - Dansk 2000 Guineas & Mowerinaløb
21.05 - Mowerinaløb & Dansk 2000 Guineas 30.05 - Ernst & Young Dansk Breeders Cup
29.05 - Ernst & Young Dansk Breeders Cup 12.06 - Baagøe Schou Statsautoriseret Revisionsaktieselskab Derby Trial Stakes
11.06 - GaardeErhverv Derby Trial Stakes 19.06 - Stratford-On-Avon Ærespræmie
18.06 - Stratford-On-Avon Ærespræmie 27.06 - Dano Mast Dansk Derby
26.06 - Bed and Beauty Dansk Derby 10.07 - Københavns Store Handicap
09.07 - Københavns Store Handicap 17.07 - Klampenborg Store Sprint (L)
16.07 - Klampenborg Store Sprint (L) 01.08 - Tuborg Scandinavian Open Championship (Gr.3)
31.07 - Scandinavian Open Championship (Gr.3) 07.08 - Super Sprint & 3-års Stayeren
13.08 - Klampenborg Classic 14.08 - Klampenborg HesteEjerForening Racing Bowl
20.08 - Klampenborg HesteEjerForenings Racing Bowl 21.08 - Fabellaløb
04.09 - Lyngby Storcenter Dansk Oaks 05.09 - Lyngby Storcenter Dansk Oaks
10.09 - Clarion King Skandinavisk Grand Prix 11.09 - Tattersalls Skandinavisk Grand Prix
17.09 - Alpino Chileno Sprinten 18.09 - Margrethe Trocks Ærespræmie
24.09 - Dansk St. Leger & Dansk Kriterium 25.09 - Dansk St. Leger & Dansk Kriterium
01.10 - Top Tyve Finalen 09.10 - Sceptre Stakes
15.10 - Vinterfavoritternes Ærespræmie 16.10 - Vinterfavoritternes Ærespræmie
29.10 - Tortue Efterårshandicap 23.10 - Tortue Efterårshandicap
05.11 - Basnæsløb 30.10 - Basnæsløb & Top Tyve Finalen
2003 2002
12.04 - CDM Åbningsløb 19.04 - Åbningsløb
19.04 - Dansk Jockey Club Cup (L) 26.04 - St. Bededags Pokalen
03.05 - Breeders Cup Trial 03.05 - Dansk Jockey Club Cup (L)
10.05 - 1000 & 2000 Guineas Trial 10.05 - Trials til Mowerinaløb, 2000 Guineas og Breeders Cup
16.05 - Ernst & Young Dansk Breeders Cup 2003 17.05 - Stratford-On-Avon Ærespræmie
25.05 - Mowerinaløb & Dansk 2000 Guineas 26.05 - Mowerinaløb, 2000 Guineas og Dansk Breeders Cup
06.06 - Derby Trial Stakes & Grundlovsløb 31.05 - Stutteri Hjortebos Hoppeløb
13.06 - Gentofte Kommunes Ærespræmie & Super Sprint 07.06 - Derby Trial Stakes og Grundlovsløb
20.06 - Stratford-On-Avon Ærespræmie 14.06 - Meridian Stud Pointløb
29.06 - Seeland Dansk Derby 21.06 - DR-TV Sprinten
11.07 - Københavns Store Handicap 30.06 - NCC Dansk Derby
18.07 - Klampenborg Store Sprint (L) 12.07 - Københavns Store Handicap
03.08 - Scandinavian Open Championship (Gr.3) 19.07 - Klampenborg Store Sprint (L)
09.08 - Margrethe Trocks Ærespræmie 26.07 - Hamburg Handicap
22.08 - Stayer Pokalen & Fabella Løb 04.08 - Scandinavian Open Championship (Gr.3)
09.09 - Lyngby Storcenter Dansk Oaks 16.08 - Fabellaløb
13.09 - Seabiscuit Skandinavisk Grand Prix 23.08 - Margrethe Trocks Ærespræmie
27.09 - Tattersalls Dansk St. Leger & Tattersalls Dansk Kriterium 01.09 - Dansk Oaks
04.10 - Stutteri Lambada Sceptre Stakes & Basnæsløb 15.09 - Tattersalls Dansk St. Leger
11.10 - Tortue Efterårshandicap 21.09 - Seeland Dansk Kriterium
18.10 - Vinterfavoritternes Ærespræmie 06.10 - Stutteri Lambada Sceptre Stakes
13.10 - Tortue Efterårshandicap
20.10 - Vinterfavoritternes Ærespræmie
2001 2000
15.04 - Åbningsløb 15.04 - Åbningsløb
21.04 - Spring Race 22.04 - Spring Race
28.04 - Dansk Jockey Club Cup (L) 28.04 - Dansk Jockey Club Cup (L)
05.05 - Ceres Jyllands Testen 06.05 - High Class Race
12.05 - Dansk 2000 Guineas & Mowerinaløb 13.05 - 2000 Guineas Trial
19.05 - Dansk Breeders Cup Trial 19.05 - Mowerinaløb
02.06 - Dansk Breeders Cup 27.05 - Distance Testen
09.06 - Grundlovsløb 01.06 - Dansk 2000 Guineas
16.06 - HKH Prinsesse Benediktes Ærespræmie 10.06 - Derby Trial Stakes
24.06 - Kentaur Dansk Derby 17.06 - Pokalløb (L)
07.07 - Københavns Store Handicap 25.06 - Dansk Derby
14.07 - Summer Cup 08.07 - Københavns Store Handicap
21.07 - Klampenborg Store Sprint (L) 15.07 - Summer Cup
28.07 - 2-års Maiden Serien 22.07 - Made In Denmark
05.08 - Scandinavian Open Championship 06.08 - Scandinavian Open Championship (Gr.3)
18.08 - Fabellaløb 19.08 - Mobilix Ærespræmie Dag
24.08 - Super Sprint 25.08 - Super Sprint 2
02.09 - Dansk Oaks 03.09 - Dansk Oaks, Auktionsløb
08.09 - Long Run Maidenløb 08.09 - Aftengalop
16.09 - Dansk St. Leger 16.09 - Margrethe Trocks Æpr.
22.09 - Margrethe Trocks Ærespræmie 23.09 - Tattersalls Dansk St. Leger
29.09 - Dansk Kriterium 30.09 - Dansk Kriterium
06.10 - Scepte Stakes 07.10 - Sceptre Stakes
20.10 - Vinterfavoritternes Ærespræmie 14.10 - Vinterfavoritternes Ærespræmie
03.11 - Basnæsløb 28.10 - Basnæsløb
1999
1998
17.04 - Åbningsløb 09.04 - Åbningsløb
24.04 - High Class Race 18.04 - High Class Race
30.04 - Store Bededags Pokalen 25.04 - Stratford-On-Avon
08.05 - Stratford-On-Avon 02.05 - Mowerinaløbs Trial
13.05 - Mowerinaløb & Jockey Club Cup (L) 08.05 - Dansk Jockey Club Cup
22.05 - Dansk 2000 Guineas Trial 16.05 - Mowerinaløb
29.05 - 3 & 4-års Cup 21.05 - Dansk 2000 Guineas
05.06 - Dansk 2000 Guineas 30.05 - Stay The Trip
12.06 - Derby Trial Stakes 06.06 - Grundlovsløb
26.06 - Pokalløb (L) 13.06 - Derby Trial Stakes
27.06 - Dansk Derby 27.06 - Pokalløb (L)
10.07 - Københavns Store Handicap 28.06 - Dansk Derby
17.07 11.07 - Københavns Store Handicap
01.08 - Scandinavian Open Championship (Gr.3) 18.07 - Summer Cup
14.08 - Skandinavisk Opdrætningsløb 02.08 - Scandinavian Open Championship (L)
21.08 - HesteEjerForeningens Dag 15.08 - Fabellaløb
25.08 - International Araberdag 22.08 - Auktionsløb
05.09 - Dansk Oaks 19.09 - Skandinavisk Grand Prix
10.09 - Aftengalop 26.09 - Dansk St. Leger
18.09 - Skandinavisk Grand Prix 10.10 - Sceptre Stakes
25.09 - Dansk St. Leger
02.10 - Dansk Kriterium
09.10 - Sceptre Stakes
16.10 - Vinterfavoritternes Ærespræmie
30.10 - Basnæsløb